burmistrzWitam Państwa serdecznie na oficjalnej stronie internetowej Miasta i Gminy Daleszyce, poprzez którą chcemy przybliżyć uroki naszej małej ojczyzny.

Ziemia Daleszycka to jedna z najbardziej atrakcyjnych turystycznie gmin województwa świętokrzyskiego, a jej największym atutem jest nieskażona niczym przyroda. Jest wymarzonym miejscem dla miłośników przyrody, wycieczek szkolnych, zajęć terenowych, a także wycieczek rodzinnych.

Gmina Daleszyce to idealne miejsce dla różnych form wypoczynku: dla amatorów wycieczek pieszych i rowerowych, miłośników sztuk plastycznych, dla których nie brakuje inspirujących plenerów malarskich. Na osoby preferujące sporty ekstremalne czeka w Borkowie Adventure Park. Również w Borkowie w upalne dni, na czystej plaży zażywać można kąpieli słonecznych i chłodzić się w strzeżonym przez ratowników akwenie wodnym, zaś zimą w pobliskim Niestachowie czeka przystosowany zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych sportowców stok narciarski. Liczne imprezy kulturalne i żywe miejscowe tradycje zapewnią Państwu moc niezapomnianych wrażeń.

Ten właśnie trend chcemy wykorzystać stawiając na rozwój turystyki. Do daleszyckiej krainy zapraszają właściciele zajazdów, hoteli i ośrodków wypoczynkowych na wszelkiego rodzaju eventy, szkolenia czy konferencje zaś wiejskim jadłem, wypoczynkiem w siodle czy możliwością uczestniczenia w gospodarskim obrządku kuszą właściciele gospodarstw agroturystycznych.

Gmina Daleszyce za względu na wspaniałą przyrodę, niezwykłe walory urbanistyczne, dobrą infrastrukturę techniczną i bliską komunikację z miastem Kielce jest idealnym miejscem dla rozwoju budownictwa jednorodzinnego. Zapraszam wszystkich inwestorów do budowania tu swoich domów i stałego osiedlania się na naszej pięknej Ziemi Daleszyckiej.


/-/ Dariusz Meresiński
Burmistrz Miasta i Gminy Daleszyce

Gmina w obiektywie

Rejestracja nauczycieli do szczepienia przeciw covid-19

10 lutego zakończyła się rejestracja pierwszej grupy nauczycieli do szczepienia przeciw covid-19. Od 15 do 18 lutego udostępniony zostaje formularz do rejestracji pozostałych grup nauczycieli w Strefie Pracownika Systemu Informacji Oświatowej (SIO).

Rejestracją objęci są wszyscy pozostali nauczyciele we wszystkich szkołach i placówkach systemu oświaty m.in. nauczyciele klas IV-VIII szkół podstawowych, nauczyciele w szkołach ponadpodstawowych oraz nauczyciele w placówkach, w tym wychowawcy internatów i burs. Rejestrować można również nauczycieli oraz inne osoby, które nie zgłosiły się w poprzedniej turze.

Dostępny jest także formularz do rejestracji pomocy nauczyciela/woźnej oddziałowej w przedszkolu, pomocy wychowawcy oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu niebędących pracownikami szkoły.

Czytaj więcej...

Otwarte hotele, kina, stoki i baseny

korona-luty

Rząd wprowadza nowe zasady postępowania w związku z epidemią koronawirusa. Od 12 lutego poluzowane zostaną niektóre obostrzenia. Łagodniejsze rozwiązania zostają wprowadzone warunkowo – na dwa tygodnie.

NOWE OBOSTRZENIA - OD 12 LUTEGO DO 26 LUTEGO
- Hotele – dostępne dla wszystkich przy zachowaniu reżimu sanitarnego (50% dostępnych pokoi, posiłki serwowane tylko do pokoi, na życzenie gości. Restauracje hotelowe – zamknięte).
- Kina, teatry, opery i filharmonie ponownie otwarte – podczas wydarzeń kulturalnych zajętych może być maksymalnie 50% miejsc siedzących. Obowiązują maseczki. Zakaz konsumpcji.
- Otwarte baseny. UWAGA! Aquaparki nadal będą nieczynne.
- Stoki otwarte.
- Otwarte boiska zewnętrzne, korty itp. – wznowiony amatorski sport na świeżym powietrzu.
- Siłownie dalej zamknięte.
- Restauracje – tak jak do tej pory – będą mogły wydawać posiłki na wynos i w dowozie.

Źródło: www.gov.pl

Galerie handlowe i muzea otwarte od 1 lutego

korona-1-lutyOd 1 lutego rząd otwiera galerie handlowe i muzea. Likwiduje godziny dla seniora. Przedłuża jednak pozostałe zasady bezpieczeństwa, ograniczenia i limity; zamknięte pozostają m.in. restauracje, kina, stoki, siłownie. Stacjonarnie w szkołach nadal uczą się tylko uczniowie klas I-III.

Sklepy w galeriach i centrach handlowych

Od 1 lutego będzie możliwe ponowne otwarcie sklepów w centrach i galeriach handlowych. Tego typu miejsca będą jednak musiały działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Limity klientów w sklepach

W placówkach handlowych, na targu lub poczcie, obowiązuje limit klientów:
1 os/10 m2 – w sklepach do 100 m2
1 os/15 m2 – w sklepach powyżej 100 m2

Ważne! Restauracje i punkty gastronomiczne w centrach i galeriach handlowych pozostają zamknięte. Możliwy jest jedynie dowóz oraz podawanie żywności na wynos.

Ważne! Od 1 lutego nie będą obowiązywać godziny dla seniora.

Czytaj więcej...

Narodowy Program Szczepień przeciwko COVID-19

Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy ukończyli 80 lat, natomiast od 22 stycznia rozpocznie się rejestracja kolejnej grupy, tj. osób powyżej 70. roku życia.

Od 25 stycznia rozpoczną się szczepienia dla zarejestrowanych osób z powyższych grup wiekowych. Stopniowo szczepionka przeciw COVID-19 będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym.

Urząd Miasta i Gminy Daleszyce zapewnienia transport dla osób mających trudności w samodzielnym dotarciu do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-Cov-2. Pomoc będzie organizowana dla posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami, jak również dla osób mających trudności z dostępem do punktów szczepień (np. osoby starsze niemające możliwości samodzielnego dojazdu do punktu szczepień).

Czytaj więcej...

Rząd przedstawił kolejne obostrzenia w walce z koronawirusem

korona-ostatni-etap4 listopada wprowadzone zostały kolejne zasady bezpieczeństwa. Co się zmieni? Od 9 listopada klasy 1-3 szkół podstawowych przejdą na naukę zdalną. Wszyscy uczniowie i studenci będą uczyć się w domu do 29 listopada. Placówki kultury, m.in. kina i muzea, będą niedostępne dla publiczności. Zmniejsza się także limit osób przebywających w sklepach oraz kościołach. Ogranicza się także działalność galerii handlowych. Hotele będą dostępne tylko dla gości podróżujących służbowo.

To ostatni etap, który może nas uchronić przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. Chcemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce.

Cała Polska jest wciąż w czerwonej strefie, a dotychczasowe środki bezpieczeństwa nadal obowiązują. Zdecydowane kroki i społeczna dyscyplina to jedyna szansa, aby zatrzymać przyrost zakażeń i zapobiec całkowitemu zamknięciu gospodarki – przekonuje rząd. - Najlepsze metody walki z wirusem to odosobnienie, izolacja, kwarantanna oraz unikanie dużych skupisk ludzkich, a także przestrzeganie zasad bezpieczeństw.

Czytaj więcej...

Komunikat PUP Kielce - wstrzymanie obsługi bezpośredniej

Z uwagi na rozprzestrzenianie się wirusa SARS-CoV-2 wywołującego choroby COVID-19 oraz z konieczności zachowania bezpieczeństwa Powiatowy Urząd Pracy w Kielcach informuje, iż od dnia 04.11.2020 r. do odwołania obsługa klientów odbywać się będzie wyłącznie telefonicznie lub poprzez e-mail.

PUP w Kielcach jednocześnie informuje, iż od dnia 04.11.2020 r. do odwołania Lokalne Punkty Informacyjno – Konsultacyjne Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach będą nieczynne.

Od 04.11.2020r. zawieszone są również spotkania z pracodawcami w ramach cyklu „Popołudnia Pracodawcy", odbywające się w każdą środę w godzinach od 15:00 do 17:00.

Szczegółowe informacje dot. bieżącej obsługi klienta znajdą Państwo na stronie internetowej https://kielce.praca.gov.pl/

Ogłoszenie Ministerstwa Zdrowia

Komunikat Dyrektora Zarządu Transportu Miejskiego w Kielcach

Szanowni Pasażerowie,

Miasto Kielce oraz powiat kielecki od soboty 10 października 2020 roku w związku z rosnącą liczbą zakażeń zostały objęte czerwoną strefą. Wprowadza ona bardzo duże ograniczenia m.in. w funkcjonowaniu komunikacji zbiorowej. Autobusem jednocześnie podróżować może nie więcej osób niż 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących przy jednoczesnym pozostawieniu co najmniej 50% miejsc siedzących niezajętych.

Zapewniam, że komunikacja miejska funkcjonuje w pełnym zakresie. Do obsługi połączeń kierowanych jest codziennie blisko 160 autobusów. Niemniej z powodu nałożonych ograniczeń mogą wystąpić utrudnienia w dostępie do komunikacji zbiorowej.

Czytaj więcej...

Komunikat Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach

Komunikat Urzędu Miasta i Gminy w Daleszycach

W związku ze wzrostem na terenie powiatu kieleckiego i miasta Kielce zagrożenia epidemiologicznego, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców Miasta i Gminy Daleszyce, Urząd Miasta i Gminy
w Daleszycach wprowadza ograniczenia w obsłudze interesantów.

— W budynku UMIG Daleszyce może przebywać jednocześnie max. 5 osób z zewnątrz,
— Obsługa interesantów odbywa się w specjalnie przygotowanych punktach na parterze budynku,
— Należy stosować się do wszelkich zaleceń sanitarno-epidemiologicznych w szczególności dezynfekcji rąk oraz zakrywania ust i nosa.

KASA w urzędzie jest czynna

Zachęcamy do wykorzystywania kanałów elektronicznych oraz kontaktów telefonicznych w zakresie pracy urzędu tj.:

— Epuap: http://epuap.gov.pl/wps/portal/strefa-klienta/katalog-spraw/profil-urzedu/d50r93xsl6
— Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

— Numery telefonów: (41) 317-16-94; 307-20-24; 307-20-19; 307-19-20; 307-19-21; fax 317-16-93
- wew. 100 - Sekretariat,
- wew. 150 – Biuro Obsługi Klienta,
- wew. 102 – Zarządzanie kryzysowe,
- wew. 103 – Drogi, Plan Zagospodarowania Przestrzennego, Budownictwo,
- wew. 104 – Odpady Komunalne,
- wew. 107 – Inwestycje,
- wew. 111 – Straż Miejska,
- wew. 112 – Biuro Rady Miejskiej,
- wew. 115 – Oświata,
- wew. 118, 119 – Podatki, Windykacja zobowiązań pieniężnych
- wew. 121 – Promocja gminy, ochrona zabytków,
- wew. 123 – Kasa,
- wew. 128 – Działalność gospodarcza,
- wew. 129 – Ewidencja Ludności i Dowody Osobiste,
- wew. 130 - Urząd Stanu Cywilnego.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Daleszycach

- wew. 140 lub (41) 307 24 95 Referat świadczeń rodzinnych i wychowawczych

 
Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy.

Powiat kielecki w żółtej strefie. Przestrzegajmy zaleceń

W czwartek, 17 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że powiat kielecki objęty zostanie dodatkowymi obostrzeniami w związku z zakwalifikowaniem do tzw. żółtej strefy. Zmiany, które mają ograniczyć wzrost liczby nowych zachorowań na koronawirusa będą obowiązywać od soboty, 2 października.

- Apeluję do wszystkich mieszkańców naszego powiatu o odpowiedzialne i rozważne zachowania. Proszę o przestrzeganie zaleceń sanitarnych i dodatkowych obostrzeń, którymi nasz powiat objęty zostanie od najbliższej soboty. Walka z koronawirusem może być skuteczna, jeśli nie będziemy lekceważyć podstawowych zasad, w tym obowiązku zachowania społecznego dystansu oraz zakrywania ust i nosa wszędzie tam, gdzie jest to konieczne. Od postawy każdego z nas będzie zależeć stan zdrowia nas wszystkich – mówi Tomasz Pleban, wicestarosta kielecki.

Czytaj więcej...


Dzisiaj jest: 30 stycznia 2023 Imieniny: Martyna, Maciej, Marcin

narodowy-spis-2021

czyste-powitrze

logo-korpus

zakladka-koronawirus2-www

odpady2013pomoc-prawna-kolumna

aplikacja-blisko-baner

esesja logokielce-raj-dla-dzieci-logo

Projekty współfinansowane
ze środków Unii Europejskiej

flaga-unii

Zintegrowane Inwestycje Terytorialne
Kieleckiego Obszaru Funkcjonalnego

logo zit kof

Lokalny Program Rewitalizacji Miasta Daleszyce

Lokalny Program Rewitalizacji

Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

pgn

Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej

mgops

logo-mgops-swiadczenia

Biuletyn Informacji Publicznejepuap2
 

Pogoda u nas

Linki

zlobek-logo

geoportal-kielce

wrota-swietokrzyskie x

logo bialelugi X

Swietokrzyskie-link

Powiat kielecki logo-link

pup kielce-logo

sodr modliszewice logo

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa logo

Statystyki odwiedzin

12574982